Kurs Masażu Dotyk Motyla dla Rodziców i Terapeutów- łagodny dotyk w terapii i życiu- Opole

Kurs Masażu Dotyk Motyla dla Rodziców i Terapeutów- łagodny dotyk w terapii i życiu- Opole
Mapa niedostępna

Date/Time
Date(s) - 2023-03-03
10:00 - 18:00

Location
Celsus Akademia Masażu i Terapii Opole

Categories


Amerykańska lekarka dr Eva Reich była prekursorką pracy z traumą prenatalną. Jako jedna z pierwszych mówiła o tym jak wielki wpływ na całe nasze życie ma okres od poczęcia i w jaki sposób decyzje podjęte w tym okresie wpływają na całe nasze życie. Stosując ten delikatny dotyk w pracy z noworodkami w nowojorskim szpitalu, przywracała zdrowie dzieciom przedwcześnie urodzonym czy chorym. Stworzyła i zebrała wiele technik, które mają pozwolić nam poradzenie sobie z trudnościami i otwierać się na radosne i zdrowe przeżywanie życia. Właśnie tego pragnęła dla ludzi od najmłodszych lat, dlatego uczyła swoich metod nie tylko lekarzy, pielęgniarki czy terapeutów ale też RODZICÓW!
Kurs łagodnej techniki 🦋MASAŻ DOTYK MOTYLA 🦋 skierowany jest do wszystkich osób, które chcą dawać innym odmieniające życie poczucie bezpieczeństwa. Ten łagodny dotyk sprawia, iż otwieramy się na odpuszczenie stresu, traumy, żalu, napięcia i innych doświadczeń, które blokują radosne i zdrowe życie.
Prowadząca:
Katarzyna Żuber – Asystentka Richarda C. Overly (asystenta dr Evy Reich), Certyfikowana Nauczycielka Masażu Dotyk Motyla, terapeuta metod dr Evy Reich (jest ich ponad 30), trener neurobiofeedback II stopnia, naturopata i coach. Prowadzi Klinikę Biozdrowia.
🦋 Masaż Dotyk Motyla (MDM) amerykańskiej lekarki Dr. Evy Reich w łagodny sposób pozwala nam na uzyskanie emocjonalnej zdrowej więzi, łagodzi napięcia i stresy, rozpuszcza tzw. “zbroję”, usprawnia przepływ, dodaje sił witalnych i pozwala cieszyć się życiem. Stosowany w domu przez rodziców pomaga dzieciom żyć bez napięć, lepiej spać, rozpuścić traumy, przywraca dobre relacje, reguluje emocje. Stosowany w gabinetach terapeutycznych pozwala dochodzić do równowagi psychicznej budzi zaufanie do terapii, otwiera na współpracę z terapeutą, daje poczucie bezpieczeństwa, uśmierza ból. Jest też “emocjonalną apteczką pierwszej pomocy”. W nagłych trudnych sytuacjach pomaga szybko uspokoić się, oswoić emocje, zaakceptować sytuację i tym samym nie zapisać się w ciele i umyśle w postaci traum i napięć. Masaż Dotyk Motyla zbliża i odnawia więź, a ponadto wprowadza spokój i uczy odpowiednio przeżywać emocje! Pojawia się bliskość i łagodność, która buduje zdrowie psychiczne i fizyczne. Jest to sekwencja łagodnych ruchów przez całe ciało z przodu i z tyłu.
👣 Brazilian Toe Massage (BTM) stosowany był w brazylijskich szpitalach jako proces uśmierzający ból oraz pomagający pacjentom w uspokojeniu i regenerującym śnie. W ujęciu dr Evy Reich uwalnia od stresu i wprowadza w stan głębokiej relaksacji. Reguluje system nerwowy, wzmacnia balans emocjonalny, przynosi ulgę w bólu, eliminuje bezsenność i sprzyja spokojnemu zasypianiu, przynosi ulgę podczas mdłości. W obrębie dolnych partii ciała zmniejsza obrzęk nóg, zmniejsza syndrom niespokojnych nóg, pomaga w moczeniu nocnym, przy dysfunkcjach seksualnych, nietrzymaniu moczu, itp. Może być też stosowany w rehabilitacji np. po uzależnieniach. Oparty jest na terapii przez meridiany znajdujące się w stopach. Richard Overly (asystent dr Evy Reich) w swojej książce „Gentle Bio-Energetics. Theory and tools for everyone” pisze o Brazilian Toe Massage: „Wielu było zdumionych zmianą w sobie i ich partnerach. Widziałem nadpobudliwe dzieci i dorosłych, którzy po prostu odpoczywają i zasypiają. Stosowałam go z osobami cierpiącymi na ból i obserwowałam, jak się odprężają i odpoczywają”. Jest to wyłącznie praca na palcach u stóp.
———————————————
Dla kogo jest ten kurs/kursy:
🦋 Dla rodziców, którzy:
1. chcą pogłębić swoją więź z dzieckiem
2. mają dzieci ze szczególnymi potrzebami (to doskonała technika dla dzieci nadpobudliwych, rozkojarzonych, chorych, odczuwających ból, będących w traumie, źle sypiających, moczących się w nocy, zestresowanych, przeżywających trudny okres np. adaptację w przedszkolu/szkole czy rozwód rodziców)
3. chcą pomóc nastolatkom spokojnie przejść przez okres dojrzewania
4. dla rodziców adopcyjnych
🦋 Dla TERAPEUTÓW I PRAKTYKÓW PRACY Z CIAŁEM, którzy:
1. szukają technik do pracy z traumą
2. szukają technik do pracy ze stresem i/lub nadpobudliwością
3. szukają technik przywrócenia naturalnego i prawidłowego przepływu energii w ciele
4. chcą przynieść ulgę w bólu i cierpieniu (w tym pacjentom w hospicjach i szpitalach, po złamaniach, operacjach, itp.)
5. chcą poprawiać biologiczne funkcjonowanie organizmu i zwiększać siły witalne
6. chcą pomagać ofiarom przemocy
7. chcą pracować z traumą pierwotną
🦋 Kobiet w ciąży:
1. pomaga obniżyć lęki i zrelaksować się w trakcie ciąży
2. pomaga w trakcie porodu
3. pomaga odzyskać siły po porodzie i w trakcie opieki nad dzieckiem
4. odnawia utraconą więź w wyniku rozłąki matki z niemowlęciem np. poprzez pobyt w inkubatorze,
5. pomaga obojgu rodzicom w nawiązaniu więzi z dzieckiem,
6. działa regulująco w kolkach niemowlęcych,
7. pomaga dzieciom z trudnościami w zasypianiu
8. obniża poziom stresu i napięcia u dzieci
🦋 Dla nauczycieli, przedszkolanek i wychowawców, którzy:
1. pracują z dziećmi ze szczególnymi potrzebami (ADHD, Autyzm, lęki, agresja, itp.)
2. chcą znać techniki szybkiego i skutecznego regulowania emocji
3. chcą wzmacniać atmosferę bezpieczeństwa w grupie
4. chcą pomóc dzieciom szybko i łagodnie adaptować się do nowych miejsc i sytuacji
⏰ Kurs odbywa się w II etapach:
– Kurs Masaż Dotyk Motyla 11:00-17:00
(osoby, które nie zapiszą się dodatkowo na Brazilian Toe Massage kończą Kurs około 17:00)
-Brazilian Toe Massage 17:00-19:00.
(dla osób, które zapiszą się dodatkowo na Brazilian Toe Massage Kurs trwa dodatkowe 2h)
💰 Cena:
Podczas Kursu w Akademii Celsus w Rzeszowie można nauczyć się aż dwóch procesów dr Evy Reich:
– sam Masaż Dotyk Motyla-390 zł
– łącznie obydwa Masaż Dotyk Motyla+ Brazilian Toe Massage- 550 zł (nie ma możliwości zapisania się tylko na BTM)
Jak się zapisać?
Wyślij wiadomość na adres e-mail:
info@celsus-akademia.pl