Kurs Masaż Dotyk Motyla- łagodność, która pomaga rozpuścić napięcia

Amerykańska lekarka dr Eva Reich była prekursorką pracy z traumą prenatalną. Jako jedna z pierwszych mówiła o tym jak wielki wpływ na całe nasze życie ma okres od poczęcia i w jaki sposób decyzje podjęte w tym okresie wpływają na całe nasze życie. Stosując ten delikatny dotyk w pracy z noworodkami w nowojorskim szpitalu, przywracała zdrowie dzieciom przedwcześnie urodzonym czy chorym. Stworzyła i zebrała wiele technik, które mają pozwolić nam poradzenie sobie z trudnościami i otwierać się na radosne i zdrowe przeżywanie życia. Właśnie tego pragnęła dla ludzi od najmłodszych lat, dlatego uczyła swoich metod nie tylko lekarzy, pielęgniarki czy terapeutów ale też RODZICÓW!
Kurs łagodnej techniki
MASAŻ DOTYK MOTYLA skierowany jest do wszystkich osób, które chcą dawać innym odmieniające życie poczucie bezpieczeństwa. Ten łagodny dotyk sprawia, iż otwieramy się na odpuszczenie stresu, traumy, żalu, napięcia i innych doświadczeń, które blokują radosne i zdrowe życie.
Prowadząca:
Katarzyna Żuber Asystentka Richarda C. Overly (asystenta dr Evy Reich), Certyfikowana Nauczycielka Masażu Dotyk Motyla, terapeuta metod dr Evy Reich (jest ich ponad 30), trener neurobiofeedback II stopnia, naturopata i coach. Prowadzi Klinikę Biozdrowia.
Masaż Dotyk Motyla (MDM) amerykańskiej lekarki Dr. Evy Reich w łagodny sposób pozwala nam na uzyskanie emocjonalnej zdrowej więzi, łagodzi napięcia i stresy, rozpuszcza tzw. „zbroję”, usprawnia przepływ, dodaje sił witalnych i pozwala cieszyć się życiem. Stosowany w domu przez rodziców pomaga dzieciom żyć bez napięć, lepiej spać, rozpuścić traumy, przywraca dobre relacje, reguluje emocje. Stosowany w gabinetach terapeutycznych pozwala dochodzić do równowagi psychicznej budzi zaufanie do terapii, otwiera na współpracę z terapeutą, daje poczucie bezpieczeństwa, uśmierza ból. Jest też „emocjonalną apteczką pierwszej pomocy”. W nagłych trudnych sytuacjach pomaga szybko uspokoić się, oswoić emocje, zaakceptować sytuację i tym samym nie zapisać się w ciele i umyśle w postaci traum i napięć. Masaż Dotyk Motyla zbliża i odnawia więź, a ponadto wprowadza spokój i uczy odpowiednio przeżywać emocje! Pojawia się bliskość i łagodność, która buduje zdrowie psychiczne i fizyczne. Jest to sekwencja łagodnych ruchów przez całe ciało z przodu i z tyłu.
Brazilian Toe Massage (BTM) stosowany był w brazylijskich szpitalach jako proces uśmierzający ból oraz pomagający pacjentom w uspokojeniu i regenerującym śnie. W ujęciu dr Evy Reich uwalnia od stresu i wprowadza w stan głębokiej relaksacji. Reguluje system nerwowy, wzmacnia balans emocjonalny, przynosi ulgę w bólu, eliminuje bezsenność i sprzyja spokojnemu zasypianiu, przynosi ulgę podczas mdłości. W obrębie dolnych partii ciała zmniejsza obrzęk nóg, zmniejsza syndrom niespokojnych nóg, pomaga w moczeniu nocnym, przy dysfunkcjach seksualnych, nietrzymaniu moczu, itp. Może być też stosowany w rehabilitacji np. po uzależnieniach. Oparty jest na terapii przez meridiany znajdujące się w stopach. Richard Overly (asystent dr Evy Reich) w swojej książce „Gentle Bio-Energetics. Theory and tools for everyone” pisze o Brazilian Toe Massage: „Wielu było zdumionych zmianą w sobie i ich partnerach. Widziałem nadpobudliwe dzieci i dorosłych, którzy po prostu odpoczywają i zasypiają. Stosowałam go z osobami cierpiącymi na ból i obserwowałam, jak się odprężają i odpoczywają”. Jest to wyłącznie praca na palcach u stóp.
———————————————
Dla kogo jest ten kurs/kursy:
🦋 Dla rodziców, którzy:
1. chcą pogłębić swoją więź z dzieckiem
2. mają dzieci ze szczególnymi potrzebami (to doskonała technika dla dzieci nadpobudliwych, rozkojarzonych, chorych, odczuwających ból, będących w traumie, źle sypiających, moczących się w nocy, zestresowanych, przeżywających trudny okres np. adaptację w przedszkolu/szkole czy rozwód rodziców)
3. chcą pomóc nastolatkom spokojnie przejść przez okres dojrzewania
4. dla rodziców adopcyjnych
 Dla TERAPEUTÓW I PRAKTYKÓW PRACY Z CIAŁEM, którzy:
1. szukają technik do pracy z traumą
2. szukają technik do pracy ze stresem i/lub nadpobudliwością
3. szukają technik przywrócenia naturalnego i prawidłowego przepływu energii w ciele
4. chcą przynieść ulgę w bólu i cierpieniu (w tym pacjentom w hospicjach i szpitalach, po złamaniach, operacjach, itp.)
5. chcą poprawiać biologiczne funkcjonowanie organizmu i zwiększać siły witalne
6. chcą pomagać ofiarom przemocy
7. chcą pracować z traumą pierwotną
Kobiet w ciąży:
1. pomaga obniżyć lęki i zrelaksować się w trakcie ciąży
2. pomaga w trakcie porodu
3. pomaga odzyskać siły po porodzie i w trakcie opieki nad dzieckiem
4. odnawia utraconą więź w wyniku rozłąki matki z niemowlęciem np. poprzez pobyt w inkubatorze,
5. pomaga obojgu rodzicom w nawiązaniu więzi z dzieckiem,
6. działa regulująco w kolkach niemowlęcych,
7. pomaga dzieciom z trudnościami w zasypianiu
8. obniża poziom stresu i napięcia u dzieci
Dla nauczycieli, przedszkolanek i wychowawców, którzy:
1. pracują z dziećmi ze szczególnymi potrzebami (ADHD, Autyzm, lęki, agresja, itp.)
2. chcą znać techniki szybkiego i skutecznego regulowania emocji
3. chcą wzmacniać atmosferę bezpieczeństwa w grupie
4. chcą pomóc dzieciom szybko i łagodnie adaptować się do nowych miejsc i sytuacji
Kurs odbywa się w II etapach:
– Kurs Masaż Dotyk Motyla 11:00-17:00
(osoby, które nie zapiszą się dodatkowo na Brazilian Toe Massage kończą Kurs około 17:00)
-Brazilian Toe Massage 17:00-19:00.
(dla osób, które zapiszą się dodatkowo na Brazilian Toe Massage Kurs trwa dodatkowe 2h)
Cena:
Podczas Kursu w Akademii Celsus w Rzeszowie można nauczyć się aż dwóch procesów dr Evy Reich:
– sam Masaż Dotyk Motyla-390 zł
– łącznie obydwa Masaż Dotyk Motyla+ Brazilian Toe Massage- 550 zł (nie ma możliwości zapisania się tylko na BTM)
Jak się zapisać?
Wyślij wiadomość na adres e-mail:
info@celsus-akademia.pl


Zapisz się na szkolenie