Masaż transbukalny czy to tylko masaż liftingujący?

Masaż transbukalny to nie tylko masaż liftingujący to przede wszystkim doskonała terapia.

Idea masażu transbukalnego narodziła się niewiele ponad 20 lat temu we Francji za sprawą terapeutki Joëlle Ciocco która chciała stworzyć nieinwazyjny zabieg liftingujący o długotrwałym efekcie.

I choć elementy pracy wewnątrz ustnej były stosowane w pracy terapeutycznej min. Logopedii to właśnie francuska terapeutka jest uznana za twórczynie masażu transbukalnego jako kompletnego zabiegu liftingującego.

Dzięki swojej skuteczności masaż transbukalny bardzo szybko zyskuje na popularności a możemy znaleźć go pod różnymi nazwami.

Z łac. intraoralny czyli wewnątrz ustny. Słowo bucca z łac. oznacza policzek, usta a zatem masaż policzkowy, buccal z łac. oznacza doustny i taka też jest francuska nazwa tego zabiegu. Polska nazwa to masaż wewnątrzustny i choć wszystkie z powyższych funkcjonują w gabinetach terapeutów czy specjalistów z branży beauty; kosmetologów, masażystów, logopedów czy fizjoterapeutów to nazwę masaż transbukalny lub buccal masaż znajdziemy najczęściej.

Zabieg ten jest wyjątkowy ze względu na skuteczność oraz z uwagi na samą formę jego wykonania. Właśnie te zawarte w nim techniki intraoralne stanowią o jego partykularności; ten rodzaj stymulowania, rozciągania w okolicach ust, policzków pozwala działać nie tylko zewnętrznie czy wewnętrznie, ale i obustronnie, co zwiększa jego precyzyjność i trwałość w pracy w odniesieniu do zaburzeń czynnościowych poszczególnych mięśni, punktów spustowych czy całych struktur.

Masaż transbukalny składa się z trzech głównych etapów:

Pierwszy przygotowawczy w którym skóra twarzy szyi i dekoltu jest oczyszczona i stonizowana, następnie wykonany jest drenaż limfatyczny który ma za zadanie usunięcie obrzęków i toksyn z tkanki oraz intensywne zewnętrzne rozgrzanie części policzkowej twarzy charakterystycznymi głębokimi technikami. Opracowana tkanka powinna być rozgrzana i plastyczna przygotowana do odkształcania w pracy wewnątrzustnej.

Drugi etap to istota masażu transbukalnego czyli praca intraoralna – wewnątrzustna. Z uwagi na higienę pracy w tej części zabiegu praca wykonywana jest w rękawiczkach medycznych i wyróżniamy tu 4 linie pracy; prawą ręką po lewej stronie twarzy, lewą ręką po prawej stronie oraz oburącz linia od płatka nosa w stronę ucha po linii kości jarzmowej (szczęka górna) oraz od środka ust po linii żuchwy (szczęka dolna)

Trzeci etap to rodzaj liftingu zewnętrznego tzw. wykonywanie dynamicznych technik rzeźbiarsko – modelarskich które zewnętrznie oddziaływają na skórę, mięsnie i tkankę tłuszczową.