Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa (KTP) jest specjalną techniką terapeutyczną dedykowaną głównie pacjentom/tkom z obrzękami o różnej etiologii.

Pod pojęciem kompleksowej terapii przeciwobrzękowej rozumiemy sumę wszystkich działań obejmujących leczenie obrzęków. W skład tych działań wchodzi: manualny drenaż limfatyczny; terapia obrzękowa; leczenie kompresyjne; gimnastyka, ćwiczenia udrażniające oraz terapia oddechowa.

KTP wykorzystywane jest do terapii następujących schorzeń :– obrzęki pourazowe (exudat)– w niewydolności żylnej– obrzęki limfatyczne pierwotne i wtórne– obrzęki lipidowe– lipo-limfatyczne blizny (również po oparzeniach)– cellulit– sklerodermia– mastektomia i inne Kurs KTP prowadzony jest wg wytycznych i założeń niemieckiej szkoły Michaela Foldi, gdzie pozapodstawowymi technikami i wiedzą wspomagany jest m. in. tapingiem limfatycznym, pneumatycznąterapią kompresyjną BOA, flossing.

DLA KOGO?

  • fizjoterapeutów,
  • lekarzy,
  • techników fizjoterapii,
  • masażystów,
  • studentów fizjoterapii.

Wymagana znajomość podstaw anatomii.

 Część teoretyczna :

– anatomia, budowa i funkcja naczyń limfatycznych

– budowa naczyń krwionośnych

– obrzęk pourazowy

– fizjopatologia przesięku

– obrzęk limfatyczny

– fizjopatologia obrzęku

– obrzęk lipo-limfatyczny

– fizjopatologia wysięku

– celowość i metodyka wykonywania terapii uciskowej kończyn z obrzękiem

– technika naklejania plastrów limfatycznych

– przeprowadzenie wywiadu

– omówienie przypadków i schematu terapii

Część praktyczna :

– podstawowe chwyty i techniki drenażu dotycząca poszczególnych części ciała

– terapia obrzękowa, ułożenie pacjenta

– bandażowanie kończyny górnej i dolnej

– gimnastyka – limfangiomotoryka

– oklejanie plastrów limfatycznych

Prowadzący: 

Małgorzata Kubin

Absolwentka na kierunku Fizjoterapii Uniwersytetu Opolskiego wydz. Nauk o Zdrowiu ( dawniej PMWSZ), technik masażysta a także trener medyczny i personalny. W zawodzie pracuję od 10 lat, praktykując w różnych formach fizjoterapii i masażu. Prowadzi prywatną praktykę w Poznaniu. W swojej pracy z pacjentem łączy techniki terapii manualnej, powięziowej, suchego igłowania, masażu i terapii bańką chińska, manualnego drenażu limfatycznego a także KTP. Zajmuję się także terapią punktów spustowych, masażem tkanek głębokich i pinoterapią wg. Radosława Składowskiego. Łączy pracę manualną z terapią treningową co pozwala wykorzystać holistyczne podejście do danej osoby, by poprawić komfort życia i wprowadzić zdrowe nawyki. Prywatnie pasjonatka siłowni i treningów w każdym wydaniu, miłośniczka gór

Czas trwania kursu: 4 dni od 9:00-16:00

Inwestycja: 2200 brutto ( w tym 23% VAT)

W cenie kursu:

  • cześć teoretyczna i praktyczna
  • skrypt
  • certyfikat
  • przerwy kawowe

Zadatek 200 zł płatny na nr. konta:

Celsus-masaż Michał Golik
64102036680000500204114625

Tytułem: ZALICZKA, imię, nazwisko, rodzaj kursu, miejscowość, data.

Chęć otrzymania faktury wraz ze zgłoszeniem się na kurs, pod rygorem odmowy wystawienia faktury. ( Art.106B ust.5 ustawy o podatku od towarów i usług)

 

W przypadku rezygnacji z kursu/szkolenia na 2 dni przed jego rozpoczęciem, organizator zastrzega sobie prawo do bezzwrotnej zaliczki wymaganej przy zapisie.
Opłata ta może być również przekazana na poczet uczestnictwa w kursie/szkoleniu w innym terminie, dopuszcza się zmianę terminu do 2 terminów.

Znajdź swój termin