Dlaczego Celsus?

Celsus (Aulus Cornelius Celsus, 25 p.n.e. – 50) był rzymskim uczonym i filozofem. Jest autorem dzieła encyklopedycznego Artes, z którego osiem ksiąg poświęcił medycynie (De Medicina). Zwolennik Hipokratesa.

De Medicina, dzieło Celsusa, cały czas wzbudza zachwyt i od wieków jest potwierdzeniem skuteczności w leczeniu masażem. Celsus usystematyzował i spisał kluczowe reakcje organizmu w odpowiedzi na bodźce konkretnych chwytów masażu. Co ciekawe, do dziś wykorzystujemy w masażu te mechanizmy.

Gdy powstawał gabinet i rozstrzygała się kwestia nazwy, sprawa była oczywista: CELSUS.

W codziennej pracy z pacjentami, uczeniu się i nauczaniu masażu ważna jest dla Michała, twórcy gabinetu i Akademii CELSUS, historia. Pomaga, by zrozumieć i wcielić jakąś ideologię, sztukę pracy z ciałem, konkretne techniki czy metody w praktykę i codzienną pracę. Michał przyznaje, że o historii i różnych kulturach w masażu, jego podobieństwach i różnicach myśli za każdym razem, gdy wykonuje zabieg.

Celsus Akademia Masażu i Terapii działa od 2015 roku.

Zajmujemy się prowadzeniem kursów specjalistycznych z różnego rodzaju masaży i terapii oraz doradztwem w zakresie prowadzenia gabinetu masażu.
Prowadzimy szkolenia w małych grupach lub indywidualnie.
Nasza oferta szkoleniowa w 80% nastwiona jest na nauczanie praktyczne.

Zespół instruktorów dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem zdobytym w Polsce ale również za granicą m.in. w Tunezji, Francji czy Włoszech. Instruktorzy to czynni praktycy.