KURS MASAŻU GUA SHA

Swoje korzenie ma w tradycyjnej medycynie chińskiej. Polega na pocieraniu skóry kamiennymi płytkami. Zapisując się na kurs masażu Gua Sha, poznasz techniki jego wykonywania, zastosowanie oraz przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu. Na koniec szkolenia otrzymasz certyfikat, potwierdzający zdobyte umiejętności. Co warto wiedzieć o tej technice?

Masaż Gua Sha – kamień czy roller?

Zacznijmy od źródła. Od czego pochodzi nazwa masażu, któremu będzie poświęcony nasz najbliższy kurs? “Gua” oznacza pocieranie, a “sha” czerwoną skórę. Można się więc domyślić, jaki jest efekt pocierania kamieniami – na skórze zostają ślady, które znikają po kilku godzinach. Kamień, którego używa się do przeprowadzenia zabiegu, zazwyczaj wykonany jest z kwarcu lub jadeitu. Ma płaski kształt, najczęściej przypominający serce, stąd określa się go mianem kamiennej płytki. Ważne jest prawidłowe używanie kamienia. Jego nacisk, mimo pozostawiania czerwonych śladów na skórze, ma być przyjemny i odprężający dla pacjenta. W zależności od masowanego miejsca, siła nacisku oraz kierunek ruchów będą inne, co zostanie zaprezentowane na naszym kursie.

Jakie skutki może dać prawidłowo przeprowadzony masaż Gua Sha?

Na kursie masażu Gua Sha zostaną zaprezentowane techniki rozluźniania węzłów chłonnych, obręczy barkowej oraz dekoltu. Zabieg ma również na celu tonowanie skóry, poprawę mikrokrążenia oraz udrożnienie przepływu limfy w organizmie. Uznawany jest za jeden z naturalnych sposobów poprawiających jędrność skóry. Może przyczynić się do zmniejszenia widocznych cieni pod oczami, zmarszczek, redukcji opuchlizny i obrzęków na twarzy. Zabieg może też pomóc w dotlenieniu skóry. Warto zaznaczyć, że technika Gua Sha ma za zadanie przynieść nie tylko fizyczne korzyści, ale również wyciszyć i zrelaksować wewnętrznie pacjentów poddających się masażowi.

Certyfikowane szkolenie z masażu – zapisz się już dziś!

Kurs masażu Gua Sha obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne. Jego ukończenie potwierdza certyfikat. Zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi szkolenia i zapisz się już dziś, by rozszerzyć ofertę zabiegów w swoim salonie. Do zobaczenia!

Praktyka:

  • rozluźniający masaż obręczy barkowej i dekoltu
  • masaż głowy, rozluźnianie czepca ścięgnistego
  • rozgrzanie węzłów chłonnych, udrożnienie przepływu limfy
  • techniki zgarniające, gładzące
  • tonowanie skóry.

Prowadząca: 

Aleksandra Klepacz Michałczuk

Magister Fizjoterapii, absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu oraz Politechniki Opolskiej na kierunku Fizjoterapia.
Doświadczenie zawodowe zdobyłam odbywając praktyki w wielu poznańskich i opolskich placówkach medycznych.
Już od początku studiów szczególnie pasjonowały mnie zagadnienia związane z masażem.
Stawiając na ciągły rozwój swoich umiejętności cały czas staram się pogłębiać wiedzę i podnosić kwalifikacje. Ukończyłam kurs masażu klasycznego, masażu gorącą czekoladą oraz gorącymi kamieniami wulkanicznymi, a także kurs tapingu dynamicznego (kinesiotaping), który pozwala osiągnąć lepsze wyniki terapeutyczne w fizjoterapii.
Od kilku lat szczególnie interesuje mnie fizjoterapia estetyczna twarzy, osteopatia estetyczna i zagadnienia związane z face modelingiem, dlatego odbyłam kursy niechirurgicznego liftingu twarzy – Kobido oraz kinesiotapingu Bio-estetycznego.

 Inwestycja: 860 cena brutto ( w tym 23% VAT)

 W cenie kursu:

  • część teoretyczna
  • cześć praktyczna
  • skrypt w języku polskim i angielskim
  • certyfikat
  • przerwy kawowe

Czas trwania:
8h

Zadatek 200zł na konto rezerwuje miejsce.

Dane do przelewu:

Celsus-masaż Michał Golik
64102036680000500204114625

Tytułem: Zadatek, imię, nazwisko, nazwa kursu, data, miejscowość

Chęć otrzymania faktury wraz ze zgłoszeniem się na kurs, pod rygorem odmowy wystawienia faktury. ( Art.106B ust.5 ustawy o podatku od towarów i usług)

W przypadku rezygnacji z kursu/szkolenia na 2 dni przed jego rozpoczęciem, organizator zastrzega sobie prawo do bezzwrotnej zaliczki wymaganej przy zapisie.
Opłata ta może być również przekazana na poczet uczestnictwa w kursie/szkoleniu w innym terminie, dopuszcza się zmianę terminu do 2 terminów.

Znajdź swój termin