Masaż transbukalny – na czym polega?

Oto technika masowania, która narodziła się we Francji ponad 20 lat temu, choć jego elementy wykorzystywane były już 3000 lat p.n.e. Początkowo masaż wewnątrzustny stosowany był w logopedii, jednak z czasem doceniono go również jako zabieg liftingujący. Obecnie staje się coraz bardziej popularny i często pojawia się w ofertach gabinetów kosmetycznych i nie tylko. W dzisiejszym artykule sprawdzimy, czym jest masaż transbukalny oraz jak przebiega zabieg, oraz jak się do niego przygotować. Zapraszamy do lektury!

Czym jest masaż transbukalny?

Tym, co wyróżnia masaż transbukalny, jest możliwość prowadzenia ucisków mięśni czy punktów spustowych wewnątrz ust. Polega na on na obustronnym objęciu mięśni tworzących strefę policzków oraz strefę nosowo-wargową. Może mieć zastosowanie jako zabieg o charakterze medycznym i estetycznym. Metoda może być wykorzystywana m.in. u osób, które oczekują poprawy owalu twarzy i jej ujędrnienia, u pacjentów z asymetrią twarzy czy osób, które zmagają się z bruksizmem.

Jak przebiega sesja masażu transbukalnego?

Sesja zazwyczaj rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry twarzy i dekoltu. Po etapie przygotowawczym specjalista wykonuje drenaż limfatyczny. Następnie przechodzi do istoty zabiegu, czyli masażu wewnątrzustnego. Jest on wykonywany na czterech różnych liniach pracy, tj. prawą ręką po lewej stronie twarzy, lewą ręką po prawej stronie, oburącz w obrębie szczęki górnej oraz oburącz w obrębie szczęki dolnej. Ostatnim etapem zabiegu jest lifting zewnętrzny, który polega na wykonywaniu ruchów rzeźbiarsko-modelarskich.

Kto może wykonywać masaż transbukalny?

Masaż transbukalny powinien być przeprowadzany przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy przeszli odpowiednie szkolenia, zdobyli wiedzę i doświadczenie. Terapeuci i kosmetolodzy specjalizujący się w tej technice są w stanie dostosować zabieg do indywidualnych potrzeb

Masaż transbukalny – o tym pamiętaj

Opisana metoda masowania doceniana jest przez wielu ludzi na całym świecie. Niezależnie od tego, w jakich celach jest stosowany, warto pamiętać, aby skorzystać z usług profesjonalistów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w tej dziedzinie. Jeśli jesteś zainteresowany opisywaną metodą masowania, zapraszamy na kurs masażu transbukalnego, gdzie będziesz mógł dowiedzieć się więcej i poznać tajniki opisywanej techniki.